Skip Navigation Links
Skip navigation links
Varovanie, vyrozumenie
ERP systémy
Vzdelávacie centrum
O spoločnosti
Kontakty
Skip navigation links
Varovanie, vyrozumenie
ERP systémy
Vzdelávacie centrum
O spoločnosti
Kontakty

O spoločnosti Telegrafia


Milióny ľudí na celom svete sa spoliehajú na to, že v prípade krízovej udalosti dostanú tú správnu informáciu v správnej chvíli - vďaka sirénam a evakuačným rozhlasom so značkou Telegrafia.

Spoločnosť Telegrafia a. s. je výrobcom a dodávateľom špičkových produktov a riešení v oblasti varovania a vyrozumenia s vlastnými vývojovými kapacitami. Okrem toho prevádzkuje na slovenskom trhu aj vzdelávacie IT centrum spolu s testovacím centrom Pearson VUE so špecializáciou na produkty Microsoft® a ponúka komplexné služby v dodávke podnikových informačných (ERP) systémov, založených na produkte Dynamics NAV.

Nosným prvkom produkcie sú elektronické sirény PAVIAN a GIBON, evakuačné rozhlasy AMADEO a JOHAN, kompaktná siréna SCREAMER, mobilná a solárna rada sirén, bezdrôtový obecný rozhlas TIBOR a špecializovaný softvér pre dispečerské centrá VEKTRA®. Telegrafia ako prvá uviedla na globálny trh inovatívny modulárny produktový rad aSCADA®, ktorý Vám umožní cenovo efektívnu tvorbu profesionálnych riešení v oblasti ozvučovania vnútorných a vonkajších priestorov.

Ponúkané produkty a riešenia z oblasti varovania a vyrozumenia už našli uplatnenie u mnohých zákazníkov po celom svete od Francúzskej Polynézie cez ázijské a európske krajiny až po Južnú Ameriku. Dôkazom kvality je aj niekoľkonásobné prestížne ocenenie Slovak Gold® pre elektronickú sirénu PAVIAN.

Telegrafia je certifikovaným partnerom veľkých svetových spoločností ako Microsoft® alebo Hewlett Packard®, pričom vďaka kvalifikovanému tímu odborníkov, profesionálnym odborným znalostiam a schopnostiam si dlhodobo udržiava najvyššie dosiahnuteľné stupne partnerstva. Pre Vás to znamená záruku inovatívnej, jednoduchej a efektívnej ponuky, ktorá bude zodpovedať Vašim potrebám a predstavám. Po splnení prísnych kritérií je tiež certifikovaným dodávateľom v sieti Achilles Connexio Accredited a samozrejmosťou je aj certifikát systému manažérstva kvality ISO 9001:2015.

 

Vybrané ocenenia a certifikáty

 

 

História spoločnosti


1919 - založená Telegrafia a. s. Pardubice

Táto firma sa výrazne podieľala na vytváraní dejín rádioelektroniky a zvlášť rádiovej komunikácie na území bývalého Československa s vedúcim postavením na trhu.

1945 - začlenenie do koncernu Tesla

Po druhej svetovej vojne bola Telegrafia začlenená do koncernu Tesla a postupne rozširovala svoj obor pôsobnosti od kvalitnej spotrebnej elektroniky až po špičkové radary pre detekciu "neviditeľných" lietadiel kategórie stealth.

1990 - začala sa novodobá história

Novozaložená spoločnosť Telegrafia po rozpade komunizmu v roku 1990 nadviazala na tradície podniku Telegrafia Pardubice a ako jedna z prvých firiem nového slobodného Československa začala s predajom moderných počítačov.

Súčasnosť

Z národnej firmy sa stal globálny hráč na poli varovných a vyrozumievacích systémov so sieťou obchodných partnerov po celom svete. Vďaka vlastnému vývojovému centru a pozitívnemu prístupu k inováciám sa už nesústreďuje iba na držanie tempa s aktuálnymi trendami, ale priamo vytvára nové.